Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/klient.dhosting.pl/kompas/kompaskredytowy.pl/public_html/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 0

Bankowiki PKO Banku Polskiego - dobrą praktyką 2015 roku

włącz . Opublikowano w Finanse

2016.04.25

Bankowiki PKO Banku Polskiego - dobrą praktyką 2015 roku

 • Bankowiki to jedyny w Polsce interaktywny leksykon terminów ekonomicznych online
 • Projekt został uznany za dobrą praktykę rynkową 2015 roku
 • Bankowiki to element portalu Bankomania wspierający edukację finansową społeczeństwa

Bankowiki, innowacyjny projekt PKO Banku Polskiego to przykład nowego, godnego zainteresowania rozwiązania rynkowego, które znalazło się w tegorocznym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce.

Dobre praktyki 2015” przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

„Wikipedia o wszystkim - Bankowiki o finansach” – tak można zdefiniować interaktywny leksykon na portalu PKO Banku Polskiego. To przygotowane na wzór Wikipedii kompendium haseł ekonomicznych pozwalających lepiej zrozumieć zjawiska i terminy finansowe. Jest unikalnym na rynku rozwiązaniem będącym integralną częścią edukacyjno-informacyjnego portalu Bankomania.pkobp.pl, przewodnika po świecie finansów.

Bankowiki wraz z Centrum Innowacji i PKO Biegiem Charytatywnym to nowe projekty PKO Banku Polskiego, które zostały wyróżnione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w 2015 roku i znalazły się w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” – cyklicznej publikacja, w której prezentowane są wyróżniające się, aktualne rozwiązania CSR z danego roku.

- Bankowiki to innowacyjny i ważny elementem największego inkluzywnego portalu edukacyjno-ekonomicznego w kraju – Bankomania. Oba projekty przygotowywane są przez ekspertów bankowych i specjalistów rynkowych treści. Charakteryzują się przyjaznym językiem, atrakcyjną formułą przekazu uzupełnioną o materiały wideo i infografiki. Ułatwiają realizację edukacji finansowej od juniora do seniora prowadzoną przez PKO Bank Polski w przyjaznej multimedialnej i interaktywnej formule. Po raz kolejny znaleźliśmy się w raporcie „Dobrych praktyk”, co potwierdza, że nasze działania podnoszące świadomość ekonomiczną Polaków, są słuszne. Bardzo nas to cieszy i mobilizuje do podejmowania kolejnych wyzwań  – wyjaśnia Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej PKO Banku Polskiego.

Bankowiki zawiera ponad tysiąc terminów. Pełni funkcję słownika pojęć ekonomicznych, a ponadto jest interaktywną formą komunikacji z internautami. Dzięki elektronicznemu formularzowi, każdy może zaproponować nowe terminy (wraz z definicjami), a hasła Bankowiki (podobnie jak artykuły zamieszczane na Bankomanii) mogą być uzupełniane i komentowane przez innych czytelników. Na stronie prezentowane są tagi wybranych haseł zarówno dla dorosłych (wideo o RRSP) jak i specjalnie dla dzieci – w zakładce Finansowe abecadło, gdzie część opisów terminów ilustrują ciekawe materiały wideo z udziałem dzieci (bankomat, sejf).

Terminy opracowują eksperci PKO Banku Polskiego, niezależni ekonomiści oraz znani dziennikarze. Część opisów uzupełniają instruktażowe infografiki i profesjonalnie zrealizowane filmy wideo. Ich bohaterami są m.in. dziennikarze (Mateusz Ostrowski), youtuberzy (Bartek USA) i dzieci.

 

Nowym cyklem wideoedukacyjnym w portalu jest „Kasownik Samcika" Autorem materiałów jest dziennikarz ekonomiczny, Maciej Samcik prowadzący opiniotwórczy blog „Subiektywnie o finansach”. Celem cyklu jest w ciekawy i przystępny sposób wytłumaczenie procesów ekonomicznych, rynkowych i bankowych – trendów, nowinek, produktów i porad. W pierwszym odcinku autor wyjaśnia: Jak przygotować się do wzięcia kredytu? Dlaczego kursy walut tak bardzo się zmieniają? Jak dobrze ulokować swoje oszczędności?

Dostępna na Bankowiki wiedza trafia do wszystkich internautów, na każdym etapie życia – dzieci, ich rodziców, młodzieży, aktywnych zawodowo, prowadzących własny biznes czy seniorów:
Zarówno Bankowiki, jak i Bankomania są systematycznie wzbogacane o nowe publikacje, materiały multimedialne - nie tylko instruktażowe filmy z udziałem bankowych ekspertów ale też atrakcyjne produkcje realizowane przez znanych youtuberów.

Bank na bieżąco monitoruje oczekiwania internautów i dostosowuje się, zarówno treścią, jak i formą do ich potrzeb. Dzięki temu portal zyskuje coraz większe uznanie w branży, w mediach i wśród czytelników – wciągu roku zainteresowanie portalem wzrosło o 500 procent.

***

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. W 2015 r. według danych skonsolidowanych jego zysk netto wyniósł 2,61 mld zł, a wartość sumy bilansowej sięgnęła 266,9 mld zł. W sumie w ciągu ostatnich 5 lat aktywa Grupy Kapitałowej PKO zwiększyły się o 100 mld zł – zarówno w wyniku rozwoju organicznego, jak i fuzji z Nordea Bank Polska ocenianej jako jedna z najlepiej przeprowadzonych na rynku. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski jest najwyżej spozycjonowaną krajową spółką w najnowszej edycji rankingu Forbes Global 2000 obejmującym największe giełdowe firmy na świecie. Jest też najbardziej wartościową marką na krajowym rynku finansowym, wycenianą przez dziennik Rzeczpospolita na 3,6 mld zł. Bank dysponuje najszerszą na rynku i wielokrotnie nagradzaną ofertą usług oraz jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały rynkowe na rynku kredytów (17,5%) oraz depozytów (16,8%). Jest liderem w zakresie obsługi sektora samorządowego – jego udział w finansowaniu samorządów kredytami wynosi 20%, a udział w segmencie obligacji komunalnych przekracza 40%. Dzięki stałemu poprawianiu jakości obsługi, Bank cyklicznie zwycięża w badaniu infolinii bankowych przeprowadzanym przez ARC Rynek i Opinia. W 2014 roku PKO Bank Polski został uhonorowany przez należący do Financial Times miesięcznik The Banker nagrodą „Bank of the Year in Poland”. Bank zwyciężył także w prestiżowym konkursie „Distribution&Marketing Innovation in Retail Financial Services” organizowanym przez Efma, gdzie za najlepszą światową innowację w płatnościach został uznany projekt przekształcenia mobilnej aplikacji IKO w rynkowy standard płatności BLIK.

 

Źródło: PKO Bank Polski


Kompas Kredytowy Bankowy Fundusz Gwarancyjny Komisja Nadzoru Finansowego Bezpieczeństwo danych KompasKredytowy.pl

Kontakt

   Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. 

Chcesz taniej?
― W 9 na 10 przypadków nasza oferta jest najtańsza ☺

Chcesz łatwiej?
― Wszelkie formalności załatwiamy za Ciebie ☺

Chcesz szybciej?
― Oferta w ciągu 4 godzin ☺

Wyrażam zgodę na przetwarzanie zawartych w niniejszym formularzu danych w celu udostępnienia powyższych informacji firmom leasingowym, bankom do przygotowania oferty cenowej oraz podjęcia decyzji o finansowaniu (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych - Dz.U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.)

Wyrażam również zgodę na wysyłanie na podany przeze mnie adres e-mail lub przekazywanie za pośrednictwem telefonu informacji handlowych, dotyczących nowych produktów i usług finansowych (zgodniez Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz.U. nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

F4b broker leasingowy

Leasing negocjujemy dla Ciebie, bezpłatnie w ramach ogólnopolskiej niezależnej sieci brokera leasingowego F4b Sp. z o.o. (14 oddziałów w całej Polsce).

Dlaczego my?

 Rozumiemy Twoje potrzeby  Zawsze staramy się dostosować pakiet oferowanych przez nas rozwiązań finansowych do indywidualnych, niekiedy bardzo specyficznych, potrzeb poszczególnych Klientów. W wyniku sprawnej organizacji pracy, minimalizacji kosztów działania, a także doświadczeniu osób z naszego zespołu, potrafimy stworzyć wysoce zindywidualizowaną ofertę za uczciwą cenę. Wiemy, że pomagając w fachowym rozwoju małych lub średnich firm – do których głównie kierujemy naszą ofertę - zyskujemy zadowolonego Klienta. Także w przyszłości, bo biznes to partnerstwo na lata.

 Jesteśmy wiarygodni  świadczy o tym to, że zaufało nam wiele renomowanych Klientów. Jesteśmy dumni, że mamy tylu i takich Klientów. To najlepsze potwierdzenie wartości naszej oferty i jakości naszej pracy. I zobowiązanie do dalszego ich doskonalenia! W związku z tym za działamy w ramch dużej grupy firm jesteśmy wstanie wynegocjować dla Ciebie najlepsze warunki finansowe. Jest to wymowna gwarancja naszej wiarygodności i stabilności finansowej.

 Wieloletnie doświadczenie  Isniejemy na rynku od 1998. Dysponujemy autorskimi rozwiązaniami i narzędziami, które pomagają stale podnosić jakość naszych działań. Wszelkie formalności załatwimu za Ciebie, 99% spraw załatwiamy za pomocą internetu. Pracujemy z pasją dla naszych Klientów, a zdobywanie wiedzy o szybko zmieniającym się rynku to dla nas olbrzymia frajda. Dzięki temu możemy naszym Klientom zagwarantować obsługę finansową na najwyższym poziomie i najkorzystniejszych warunkach.

Więcej >>

Jak skorzystać z oferty?

Leasing w 4 krokach.


Zapytanie ofertowe.

Wypełnij formularz kontaktowy albo zadzwoń do nas.


Prezentacja oferty.

Przedstawiamy i porównujemy nalepsze dla Ciebie oferty. Otrzymujesz najlepszą ofertę na rynku.


Złożenie wniosku.

Przygotujemy i zlożymy w Twoim imieniu wniosek leasingowy. Oszczędzasz swój czas.


Podpisanie umowy.

Podpiszemy razem umowę i uruchomimy środki finansowe.

Ostatnio sfinansowaliśmy.

Kontakt.

 • Znajdziesz nas
  ul. Staszica 1, V piętro
  05-800 Pruszków
 • Infolinia
  22 24-42-899
 • Napisz
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Bądź z nami

NewsLetter

Czy wiesz, że w Polsce jest ponad 20 firm leasingowych?
Analizujemy oferty ich wszystkich.